Lewandowski przeszedł zabieg. Na EURO 2020 bez problemów

robert lewandowski

Tuż po meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem, Robert Lewandowski przeszedł operację przepukliny pachwinowej. Uraz od dawna dokuczał kapitanowi reprezentacji Polski, ale problem ma zostać rozwiązany raz na zawsze. Dzięki temu „Lewy” ma być w stu procentach gotowy na EURO 2020.

Kontuzja czołowego piłkarza to nocny koszmar każdego trenera. Nie inaczej pewnie uważa selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, dla którego Robert Lewandowski jest filarem i najważniejszym ogniwem biało-czerwonych. Kłopoty zdrowotne „Lewego”, o których mówiono od kilku tygodni, mogły niepokoić, na szczęście sprawę załatwiono szybko i sprawnie. 

Operacja tuż po meczu Bundesligi

W sobotę przed świętami Bayern rozegrał ostatni mecz w tym roku. Robert Lewandowskie zagrał od początku w spotkaniu Bundesligi z Wolfsburgiem. Jak informują niemieckie media, tuż po spotkaniu udał się wraz z lekarzem Hansem-Wilhelmem Mullerem-Wohlfahrtem do kliniki, gdzie przeszedł operację, która jak poinformował klub, przebiegła pomyślnie.

Krótka przerwa Lewandowskiego

Wszystko było dokładnie przemyślane i zaplanowane. Bayern nie chciał stracić Lewandowskiego w jakimkolwiek meczu, a sam „Lewy” nie chciał odpoczywać w trakcie sezonu. Początek przerwy świąteczno-noworocznej był idealnym momentem na wykonanie zabiegu. Uraz Polakowi dokuczał od wielu tygodni, ale nie uniemożliwiał gry i strzelania goli. – Nie chcemy tracić czasu. Jak najszybciej chcemy wiedzieć, jak przebiega rehabilitacja – powiedział trener Bayernu Monachium, Hans-Dieter Flick – Nie będzie to duży zabieg, ale będę musiał sobie zrobić dwa tygodnie przerwy – przyznał w rozmowie z Kickerem Lewandowski.

Świetny rok przed EURO 2020

2019 rok jest niezwykle udany dla Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski we wszystkich rozgrywkach strzelił 54 gole, co czyni go jednym z najskuteczniejszych piłkarzy na świecie. W obecnym sezonie Polak rozegrał 25 meczów, w których strzelił aż 30 goli. Lewandowski trafiał w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych. Poza tym gole 31-letniego piłkarza zdecydowały o tym, że Polska zagra na EURO 2020. 

Lewy unika urazów

Ze zdrowiem Lewandowskiego wszystko powinno być ok. Bayern do grania wraca 19 stycznia i polski napastnik ma być gotowy do gry i do zdobywania kolejnych bramek. Dobra gra wiosną pomoże „Lewemu” przygotować się na czerwcowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbędą się na dwunastu stadionach w dwunastu krajach. Robert Lewandowski ma to szczęście, że przez całą karierę nie miał zbyt wielu kłopotów ze zdrowiem. Wcześniej, w 2018 roku doskwierała mu rzepka, ale nie przeszkadzało mu to grać i zdobywać bramki.

By admin