Reprezentanci Polski wspierają Bielika

Kontuzja Bielika przed EURO 2020

Wobec ogromnego nieszczęścia Krystiana Bielika, który zerwał więzadła w kolanie i nie pojedzie na EURO 2020, nie pozostali bierni jego koledzy z kadry Jerzego Brzęczka.

Choć mijają kolejne dni, to jednak wciąż pech Bielika jest jednym z głównych tematów związanych z Polską i EURO 2020. Początkowo wydawało się, że polski zawodnik może pauzować nawet rok. Dokładne badania wykazały jednak, że leczenie zerwanych więzadeł w kolanie zajmie pół roku. Nie zmienia to jednak faktu, że Bielika na EURO nie zobaczymy.

Piłkarze dodają otuchy. Prezes PZPN dumny

Na reakcje środowiska piłkarskiego po diagnozie urazu Bielika nie trzeba było długo czekać. Reprezentanci Polski, którzy mieli okazję grać z Bielikiem w eliminacjach EURO 2020, za pomocą portali społecznościowych podkreślili swoje wsparcie dla zawodnika Derby County. – Ciężko się czyta takie informacje, życzę Ci Krystian byś wrócił jeszcze silniejszy ogromna strata dla reprezentacji – napisał na Twitterze Grzegorz Krychowiak. Inny pomocnik biało-czerwonych, Kamil Grosicki także zostawił wiadomość dla Bielika.  – Życzę dużo zdrowia, bądź silny i wracaj szybko jesteś nam potrzebny – napisał „Grosik”. Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie krył dumy z solidarności piłkarzy reprezentacji Polski.

Można było uniknąć nieszczęścia?

Tymczasem jak donoszą sportowefakty.wp.pl agent piłkarza – Cezary Kucharski – uważa, że kontuzji można było uniknąć. Stałoby się tak, gdyby Bielik nie zagrał w rezerwach Derby County. – Krystian był szykowany na sobotni mecz z Hull. Spokojnie by sobie w nim poradził normalnie trenując. W spotkaniach młodszych zawodników, na niższym poziomie gra się zupełnie inaczej. Uważam, że te poniedziałkowe przetarcie nie miało sensu – powiedział Kucharski. Bielik do Derby trafił z Arsenalu za 10 milionów funtów. W tym sezonie rozegrał 21 meczów. Pokazał się z dobrej strony rok temu na mistrzostwach Europy do lat 21. Jesienią grał już w reprezentacji Polski w eliminacjach do EURO 2020. Był pewniakiem do wyjazdu na ME 2020.

By admin